PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=752743}
7,9 29
ocen
7,9 10 1 29

The Three Body Problem: I
powrót do forum filmu The Three-Body Problem: I

I mimo koszmarnego pierdyliona reklam i chińskiego "jazgotu" w tle, którego nie można zmienić na angielski - oceniam na 10. 30 odcinków wchłonęłam w tydzień. Niesamowicie dokładna adaptacja. Momentami zaglądałam do książki bo przypominały mi się dialogi i wszystko się zgadzało! Chińczy zrobili wersję 1 : 1. Cała trylogia to dla mnie arcydzieło s/f, klasyka już. Czekam na resztę trylogii w chińskim wydaniu. Na ekranizacje Netflixa nie liczę bo jestem przekonana że pójdą w komercje, zrobią coś pod oglądalność i spłaszczą książkę, która przekracza granice wyobraźni.

ocenił(a) film na 10
aritas

No nie koniecznie 1:1, bylo troche watkow ekstra (czego nie bylo w ksiazce). Natomiast fakt, ze ksiazke mega dobrze odzwierciedlili (moze pomijajac problematyczny poczatek za sprawa cenzury - ale to jasne).

Do Netflixa mam podobne obawy, a znajac zycie bohaterem pewnie bedzie czarnoskora lesbijka, ktora szuka przez pol sezonu swojej seksualnosci :O (wiadomo, ze ironia - ale juz po pierwszych trailerach / postaciach widac, ze to raczej luzna adaptacja bedzie)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones