Vince VaughnI

Vincent Anthony Vaughn

7,8
23 759 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Vince Vaughn

zauwazyl ktos ze czesto w filmach w ktorych gra pokazuje sie flaga Poslki albo wspominaja cos o Polakach?

Angie_4

11 lat minęło, a z Polaków nadal się naśmiewają.
Mocno niesłusznie przecież.

kiriko

w sztuce zrywania on gra Polaka przecież!! Grabowskiego!!

anabella_2

nie wiem czy to skojazycie ale w filmie bruce wszechmogacy gra tego polaka z piekarni co na koncu filmu uczy jima mowic dupa

kiriko

Ciekawe, nie zauważyłam ale to też może dlateo że za wiele filmów z nim nie widziałam -->W Celi nazywa się Novak

Archea

Prawda! I jeszcze Wozniak w 'Delivery man' z 2013 roku. :)
Bedzie Grabowski (czy Grobowski) w iBreak up, Novak w Celi, Wozniak wspomniany wyzej i ten Polak z piekarni w Bruce Almighty(zapomnialam czy podano ich nazwisko) , a wiecej albo nie pamietam, albo nie widzialam, albo juz nie bylo:P Nie mniej jednak to I tak za duzo na zwykly przypadek, a przyznaje, nie kwapilam sie nigdy, by poszperac po necie I to jakos sprawdzic. :)

kiriko

A w " Be Cool " jest teksty ze koleś nazywa go swoją " Dziwką (Bitch)nie wiem czy dobrze napisałam w każdym bądz razie on mówi coś w stylu a on jest moim Beach tak jak sie pisz nie tak jak sie czyta

Angelika_spox

Heh. Kompletnie nie wiem, o co chodzi w Twoim poście, ale pewnie masz rację :P

Angelika_spox

nie mówi się w każdym bądź razie tylko w każdym razie , taka dygresja :D

meraia_wu

Może się nie mówi ale się śpiewało... np. U Starszych Panów w kabarecie :)

epcia

To Ty musisz być starszą panią, chyba ?

kiriko

jedyne co to gra Polaków (jak w sztuce zrywania) ale korzenie ma włoskie, irlandzkie i niemieckie .. ii jeszcze jakieś ale już teraz nie pamietam .. ale na pewno nie Polskie :D

użytkownik usunięty
markusstilo

No cóż, przynajmniej grając Polaków jest większym Polakiem niż tysiące innych Polaków co się wstydzą być Polakami.

przynajmniej jeden trafił w sedno :) :)

markusstilo

może po prostu Vince (lub jego menager) uwielbia Polaków i jest to jego nieodzowny warunek w negocjowaniu ról? "Albo będę wmieszany w POLSKOŚĆ albo nici z mojego udziału!"

ElfnA

takie styl najwidoczniej... miłe ^^ wiecie, tak w ogóle to wynikałoby że połowa najaranych trawką luzaków ma korzenie jamajskie, a nie widać ;) a kolorostykę rasta mają i tu i ówdzie... ;)

Pięknie napisane! ja go uwielbiam za to, że tak propaguje polskość :) No i że jest słodki i zabawny ;p

kiriko

A ja słyszałam, że w Chicago mieszka mnóstwo Polaków i stąd pomysł wykorzystania tego w "Sztuce zrywania".

kiriko

Ma pochodzenie angielske, irlandzkie, niemieckie, libańskie i włoskie. Jedyny syn i najmłodsze dziecko sprzedawcy protestanta Vernona Lindsay'a Vaughna i urodzonej w Kanadzie agentki nieruchomości katoliczki Sharon Eileen DePalmo, ma dwie starsze siostry Victorię i Valerie, dorastał w Buffalo Grove i Lake Forest, w stanie Illinois. 2 stycznia 2010 ożenił się z pochodzącą z Lake Forest właśnie, maklerką Kylą Weber.
Jak widać nie ma polskich korzeni.

kiriko

W jego najnowszym filmie jaki ma wejść do kin "The Delivery Man" ma koszulkę z napisem "Warsaw" i nazwa się David Wozniak. Też mnie zastanawia o co chodzi z tym polskim akcentem

mlaymusk

http://www.filmweb.pl/film/Wykapany+ojciec-2013-679854#picture-11

mlaymusk


Warsaw where pirogies meet punk to jest caly napis z jego koszulki.


Warsaw to nazwa klubu na Green Point (NY)

link do strony: http://www.warsawconcerts.com

kiriko

A czy zauważyliście jakiś akcent w filmie "Stażyści" ?

Marrek

Na początku pije polskie piwo (chyba Żubra).

Marrek

w jednej se scen ich byly szef trzyma w rekach bialego orzelka :)

kiriko

Widać, że w społeczeństwie, w którym trudno o człowieka samodzielnie myślącego, jest światełko nadziei. "W filmie pojawiają się polskie akcenty. Główny bohater jest z pochodzenia Polakiem. Możemy dostrzec polską flagę, a także koszulki z emblematem godła polskiego." Jest to jedna z ciekawostek, którą można znaleźć tutaj: http://www.filmweb.pl/Sztuka.Zrywania/trivia . Tak naprawdę, powodów może być wiele. Nie wnikam. ~ Informacja dla rozwiania wątpliwości.

kiriko

Coś chyba jest jednak na rzeczy, bo w Delivery man (2013) - gra Davida Wozniaka. Polskie nazwisko, jak w mordę strzelił. Pytanie tylko, czy te wszystkie polskie akcenty mają na celu wyrażenie sympatii względem narodu polskiego, czy to zwykłe szyderstwo ;). A może ani jedno, ani drugie i to zwykły przypadek. Któż to wie.

bukazla

W roli ojca pojawił sie nawet Andrzej Blumenfeld (gdyby chodziło o Rosatti czy Trzebiatowską cały internet by już huczał) nie wiadomo tylko czy polskie akcenty pojawiają sie z inicjatywy Vaughna czy reżyserów...

discobitch

dokładnie
! :)

bukazla

Poczytaj dokladnie facet jest jednym z najwiekszych krytyków Polakow i Amerykanów Polskiego pochodzenia. Wielokrotnie byl za to krytykowany przez amerykanskie brukowce. Owszem gra polaków ale zawsze stara sie ich sportretowac w nienajlepszym swietle. Vince zawsze słynął ze swojej antypolskosci wypiera sie jakichkolwiek związków z naszym krajem w szczególności polskiego pochodzenia. Sam mowi ze ma korzenie libijskie z tego co kojarzę ale mogę sie mylic

kubapol21

Niezupełnie, w "Sztuce zrywania", o ile dobrze pamiętał grał Polaka, który jest wyraźnie dumny z tego kim jest. Dosyć dobitnie obnosił się ze swoją narodowością i nie był bohaterem negatywnym.
Ale generalnie ciekawa sprawa. Zastanawiam się skąd ta niechęć względem Polaków. Jasne, można nam wiele zarzucić, ale taki uraz musi mieć jakąś głębszą przyczynę. Na pewno postaram się o tym więcej poczytać.

bukazla

Ja się zdecydowanie nie zgadzam, osobiście w każdym filmie akcent polski w mojej ocenie miał wydźwięk pozytywny. Teraz do kin wszedł kolejny film gdzie gra Polaka.

bukazla

Dawno oglądałam "Sztukę zrywania" ale nigdy nie zapomnę jak deptano koszulkę z wizerunkiem orzełka.

Może miał do czynienia z jakimś Polakiem, który mu zaszedł na skórę :) w Kanadzie komu bym nie powiedziała, że jestem z Polski, każdy reagował z radością i z chęcią mówił jakich słów po polsku się nauczył od znajomych Polaków. I wcale nie było to typowe: "dupa", "ku*wa" itp.

Polacy za granicą nie są tacy źli (choć wiadomo, zjeżdżają tam i szumowiny) a ten koleś jest po prostu uprzedzony i tyle :)

milax

Pamiętam jak w "Sztuce zrywania" mówił słowa, że "wraz z przyjaciółmi z Polski skopiemy Wam tyłek" czy coś takiego :-) Wątpię, żeby był uprzedzony ale czekam na jakieś mocne dowody :-)

Marrek

może miał dziewczynę z Polski na której się zawiódł ;), ale ja w każdym razie nie odbieram jego "polakowania" negatywnie. Mam wrażenie, że on lubi Polaków. Może i grani przez niego bohaterowie nie są jacyś super poprawni, ale zazwyczaj (o ile nie zawsze) budzą sympatię. Najlepiej jakby ktoś się jego zapytał i wyjaśnił to w końcu.

andolinis

ja się go zapytam i tutaj napiszę

bukazla

Bo Polacy w USA to uchodźcy wojenni

kubapol21

Vaughn to komik, więc granica między tym co jest żartem, a tym co naprawdę myśli jest prawdopodobnie dość cienka. W filmach w których go widziałem, a które zawierają polskie akcenty, raczej nie kojarzył się antypolsko. W "Delivery Man" gra ponadto z Andrzejem Blumenfeldem. W najgorszym wypadku, jeśli nie kocha Polaków, to przynajmniej ich toleruje :-)

kubapol21

ty chyba nie wisz sam co piszesz, bo w wiekszosci filmow pokazuje Polske w dobrym swietle.

kubapol21

W jednym z wywiadów z aktorem Andrzejem Blumenfeldem przeczytałem, że Vinc z ciekawością rozpytywał się o Polskę, Wałęsę i Solidarność, więc na pewno nie jest antypolski.

bukazla

Racja i miał koszulke z napisem WARSAW

kiriko

W filmie "wykapany ojciec" w samochodzie z mięsem, za kierowcą ,jest mała polska flaga z orzełkiem

kiriko

We wszystkich filmach w jakich grał wydźwięk jego promowania polskości jest pozytywny, aż się przyjemnie ogląda. Uwielbiam go za to! Jest wspaniałym "Polakiem" :) I robi nam reklamę :) a jeżeli - jak ktoś wspomniał - był element deptania flagi to dla amerykanów ten czyn jest symboliczny i jeszcze częściej deptają swoje flagi. Ja nie wymagam od niego żeby był zawsze pozytywnym Polakiem, bo nie każdy Polak jest pozytywny. Oglądam wszystkie jego filmy, bo lubię śledzić kolejne wcielenia Vinca w Polaka :) Ps. Ktoś wspomniał, że jest antypolski - no to już grubymi nićmi szyte.

klaudia0

dokładnie! Mam wrażenie, że zakompleksieni ludzi zarzucają mu antypolskość. W moim odczuciu zawsze pozytywnie portretował Polaków i tak jak piszesz "robi na świetną reklamę".

andolinis

Analizując jego role... zawsze grał takich typowych życiowych pozytywnych fajtłapów. Może właśnie dlatego nawiązuje zawsze do naszych rodaków w USA którzy w większości za takich uchodzą... dobrych, poczciwych i życzliwych ludzi którym jednak nigdy do końca nie iści się ten słynny amerykański sen. Może to jakaś forma solidarności z polakami bo przecież Vince też do "golden child" hollywodu nie należy, nie miał żadnego Coppoli w rodzinie i wszystko co osiągnął osiągnął sam długa i ciężka pracą. Ale miło się ogląda jego role... właśnie przez te polskie akcenty.

deltabox3

Dobrych, poczciwych i zyczliwych? Wiekszosci Polakow za granicą zdecydowanie daleko do tego opisu.

kiriko

kolejny polski akcent w jego filmie w zwiastunie :D:D
https://www.youtube.com/watch?v=_2-zBSbyFsI

kiriko

Znam przynajmniej trzy filmy z jego udzialem, w ktorym ma polskie nazwisko. Dwa z nich wymienione. Jest jeszcze Cela - chyba jedyny powazny film jaki zagral, ale w sumie w tamtym nie bylo zadnych odniesien do pochodzenia, procz nazwiska.

kiriko

90% informacji o Polakach w amerykańskich filmach to szyderstwo i same negatywne treści.A ci się tutaj zachwycają pokazują zawsze negatywny obraz Polaka niestety !Trzeba być ślepym by tego nie widzieć i jeszcze pisać że to z miłości do Polaków.

kiriko

Miałam to samo napisać. Właściwie w każdym filie coś jest. Koszulki, flagi, herb, napisy. Nawet nazwy miast były używane. Na przykład "Warsaw". W jednym filmie ma też nazwisko brzmiące jak polskie :) Jestem ciekawa dlaczego tak jest.. Ktoś zna odpowiedzi ?!?!

kiriko

Juz w 2 filmie gra polaka ..wykapany ojciec ...tam chyba tez jest polkiem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones